Yksityiset päiväkodit

​​​​​​​​​Trollebo – Folkhälsans daghem i Kervo

Ruotsinkielinen ja ruotsinkielistä kielikylpyä tarjoava päiväkoti.  

Kannistonkatu 5
04260 Kerava
kervodaghem@folkhalsan.fi

Tietoa Trollebosta

Päiväkodinjohtaja:
Daniela Spring
p. 044 788 1058
daniela.spring@folkhalsan.fi

 

Kaarnan päiväkoti

Koivikontie 27
04260 KERAVA
ruusu.vaakuna@kolumbus.fi

Päiväkodin omat internetsivut

Päiväkodinjohtaja:
Anne Riihimäki
p. 050 405 6054

 

Saksankielinen päiväkoti Spielhaus

Nyyrikinkuja 10
04200 Kerava
kita@spielhaus.fi

Päiväkodin omat internetsivut

Päiväkodinjohtaja:
Unna Tamminen-Schreiber
p. 040 748 9177

 

Taidepäiväkoti Konsti

Puusepänkatu 3
04200 Kerava

Päiväkodin omat internetsivut

Päiväkodinjohtaja:
Marja Suomela
puh. 041 537 9350
marja.suomela@taidepaivakotikonsti.fi

 

Montessoripäiväkoti Mio

Kääpäkatu 5
04260 Kerava
info@montessorikerava.fi

Päiväkodin omat internetsivut

Päiväkodinjohtaja:
Suvi Sumkin
p. (09) 2949 2320 / 040 5272 456

 

Liikuntapäiväkoti Kieppi

Saviniementie 5
04250 Kerava
p. 040 566 5254 
kieppi@kieppi-ja-pomppu.fi

Päiväkodin omat internetsivut

Päiväkodinjohtaja: 
Tiina Partio
p. 050 544 8492 
tiina@kieppi-ja-pomppu.fi

 

Liikuntapäiväkoti Pomppu

Liesitie 1
04230 Kerava
p. 045 167 4990
pomppu@kieppi-ja-pomppu.fi

Päiväkodin omat internetsivut

Päiväkodinjohtaja:
Tiina Partio
p. 050 544 8492
tiina@kieppi-ja-pomppu.fi

 

Englanninkielinen päiväkoti Kiddy House

Marjatantie 19
04230 Kerava
kiddyhouse@pilkepaivakodit.fi

Päiväkodin omat internetsivut

Päiväkodinjohtaja: 
Pieta Raitala
p. 040 451 7034
pieta.raitala@pilkepaivakodit.fi

 

Touhula Kerava liikuntapäivä​koti

Leivonkatu 2
04230 Kerava​

Päiväkodin omat internetsivut

Päiväkodinjohtaja:
Anne Knape
p. 046 920 8891
anne.knape@touhula.fi

Touhula Jokilaiva

Ahjontie 3
04220 Kerava

Päiväkodin omat internetsivut​

Päiväkodinjohtaja:
Antti Arokoski
p. 050 330 1874
antti.arokoski@touhula.fi

 



Päivitetty 01.08.2017 klo 15:09