Kirjasto

​​​​​Käyntiosoite​​Paasikivenkatu 12, 04200 Kerava
​Puhelin, lainauspalvelut, Uutistori​040 318 2157
​Puhelin, neuvontapalvelut​040 318 2580
​Sähköposti​kirjasto(a)kerava.fi
​Tilavaraukset​040 318 2455 (ma-pe 9-15)
​Näyttelyseinien varaukset
​040 318 2548
​Kaukopalvelu​p. 040 318 2580
kaukopalvelu(a)kerava.fi
​Hankinta​040 318 2452
​Vahtimestarit​040 318 2574
Perintä040 318 2182 (ma-pe 12-15)


 

Henkilökunnan yhteystiedot:

​Jari Paavonheimo

Kirjasto- ja kulttuuripalveluiden johtaja
​p. 040 318 2095
jari.paavonheimo@kerava.fi

  • ​Kirjasto- ja kulttuuripalveluiden johtaminen

​Laura Verronen

Palvelupäällikkö
p. 040 318 4527
laura.verronen@kerava.fi

  • Palveluiden kehittäminen
  • ​Työhönotto, harjoittelijat, Tet-paikat

​Merja Majuri

Kirjastosihteeri
p. 040 318 2454
fax (09) 2946583
merja.majuri@kerava.fi

  • ​Taloushallinto, toimistopalvelut


  ​

​ ​

Aikuisten kaunokirjallisuus, musiikki ja elokuvat

Näyttelyseinät, vanhustentalot, Kirjastoystävä-toiminta

p. 040 318 2548 

Tuula Rautio

Kirjastonhoitaja
p. 040 318 4507
tuula.rautio@kerava.fi

  • ​Kaunokirjallisuus
  • Maahanmuuttajapalvelut

 

Päivi Rautavuori

Kirjastonhoitaja
p. 040 318 4504
paivi.rautavuori@kerava.fi


  • Musiikki ja elokuvat


 

​ ​Tiedon ja taidon alue

​ ​Yläkoululaisten, keskiasteen oppilaitosten ja aikuisten ryhmäkäynnit

p. 040 318 2573

Merja Salo

Vastaava kirjastonhoitaja
p. 040 318 4987
merja.salo@kerava.fi

  • Tietokirjallisuus


 

​ ​Lasten ja nuorten alue

Alle kouluikäisten ja alakoululaisten ryhmäkäynnit, satutunnit

p. 040 318 2140, kirjasto.lapset@kerava.fi

Eila Niemi

​Vastaava kirjastonhoitaja
p. 040 318 4509
eila.niemi@kerava.fi

  • ​Lasten- ja nuortenkirjallisuuspalvelut
  • Lasten ja nuorten tapahtumat


 


 

Päivitetty 02.06.2017 klo 14:36