Keskushallinto


Vastuualuejohtajat:

Teppo Verronen

Kaupunginkamreeri
p. 040 318 2322
teppo.verronen@kerava.fi

  • ​Taloussuunnittelu ja -seuranta
  • Rahoitus

 

Mira Keitaanranta

Elinvoimajohtaja
p. 040 318 2131
mira.keitaanranta@kerava.fi

  • ​Elinkeino-, työllisyys- ja henkilöstöpalveluiden, viestinnän ja markkinoinnin sekä turvallisuuden toimintojen johtaminen

 

 

Sanna Saariniemi

Kaupunginsihteeri
p. 040 318 2525
sanna.saariniemi@kerava.fi

  • ​Valtuuston ja kaupunginhallituksen kokousasiat

 

 

 

Henkilöstöpalvelut:

Mari Wefvar ​

Henkilöstön kehittämispäällikkö
p. 040 318 2845
mari.wefvar@kerava.fi

  • Työyhteisöjen, osaamisen ja johtamisen kehittäminen

 

 

​Kirsi Mikkola

Palvelussuhdepäällikkö
p. 040 318 2024
kirsi.mikkola@kerava.fi

  • ​Palvelussuhdeasiat
  • Palkkausasiat
  • HR-tietojärjestelmät

​ 

​Minna Hast-Kjäll

Hr-asiantuntija
p. 040 318 2770
minna.hast-kjall@kerava.fi 

  • ​Työkyvyn ylläpitäminen
  • Työterveshuolto

 

​Reetta Lavikka

Hr-asiantuntija
p. 040 318 3464
reetta.lavikka@kerava.fi

  • Palvelussuhdeasiat
  • Koulutusjärjestelyt​
  • Henkilöstöraportointi
  • Henkilöstöpalveluiden talousasiat

jussi.komokallio@kerava.fi 

  • Turvallisuuden kehittäminen
  • Työsuojelupäällikkö

 

 

 

Päivitetty 11.09.2018 klo 14:12