Museopalvelut

Keravan kaupungin museopalvelut muodostavat Keravan museo ja Keravan taidemuseo. Taide- ja museokeskus Sinkka on molempien museoiden pääasiallinen toimintaympäristö, tarjoten tilat monipuoliselle museotoiminnalle.


Käyntiosoite: Kultasepänkatu 2, 04250 Kerava

Postiosoite: PL 123, 04201 Kerava

Puhelinvaihde: 09 294 91

 

Taide- ja museokeskus Sinkka

Taide- ja museokeskus Sinkka

p. 040 318 4300 (avoinnaoloaikoina)

sinkka@kerava.fi

www. sinkka.fi


Sari Malila
Asiakaspalveluvastaava
p. 040 318 3438
sari.malila@kerava.fi

Keravan museopalvelut

Arja Elovirta
musopalveluiden johtaja, taidemuseon johtaja
p. 040 318 3434
arja.elovirta@kerava.fi

Minna Turtiainen
Kokoelmaintendentti
p. 040 318 2003
minna.turtiainen@kerava.fi

Helena Kinnunen
amanuenssi, Keravan taidemuseo
p. 040 318 3435
helena.kinnunen@kerava.fi

Kirsi Nuppola
Museolehtori
puh. 040 318 3436
kirsi.nuppola@kerava.fi

Jyrki Järvinen
Museomestari
p. 040 318 3439
jyrki.jarvinen@kerava.fi

 

Päivitetty 17.09.2019 klo 10:20