Paikkatietopalvelut

Käyntiosoite: Kultasepänkatu 7, 04250 Kerava
Postiosoite: PL 123, 04201 Kerava
Puhelinvaihde: 09 294 91
Sähköposti: mittauspalvelut@kerava.fi

Paikkatietojohtaja
Ossi Örn
p. 040 318 4047, sp. ossi.orn@kerava.fi
- kartta- ja paikkatietoasiat
- kiinteistörekisterin pitäjä
- koordinaatistot ja runkoverkot
 
Vs.Tontti-insinööri
Olli-Pekka Mikkonen
p. 040 318 2345, sp olli-pekka.mikkonen@kerava.fi
- kiinteistötoimitukset
- tonttijaot
 

Paikkatietoinsinööri
Timo Määttä
p. 040 318 2348, sp timo.maatta@kerava.fi
- rakennuspaikan osoitukset, sijaintikatselmukset, rajannäytöt ym. mittauspalvelut
- numeeristen kartta-aineistojen tilaus ja toimitus
- taso- ja korkeuskiintopisteet

 
Kiinteistörekisterinhoitaja
Heidi Selvam
p. 040 318 2330, sp heidi.selvam@kerava.fi
- kiinteistöjen rekisteröinti
- osoitetiedot
 

Paikkatietosuunnittelija
Jaana Janhunen
p. 040 318 2354, sp jaana.janhunen@kerava.fi

- kantakartan ylläpito
- paikkatiedon ylläpito


Paikkatietokäsittelijä
Maire Mononen
p. 040 318 2351, sp maire.mononen@kerava.fi
- karttatilaukset / tulosteet
- tontinvuokrauslaskutus
- tonttijakolaskennat


Paikkatietokäsittelijä
Niina Janhonen
p. 040 318 2353 sp niina.janhonen@kerava.fi
- karttatilaukset / tulosteet
- tonttijakolaskennat
 

Maanmittausteknikko
Pekka Uimonen
p. 040 318 4150, sp pekka.uimonen@kerava.fi
- maastomittaus


Kartoittaja
Mika Hakkarainen
p. 040 318 2397 sp mika.hakkarainen@kerava.fi
-maastomittaus
 
Kartoittaja
Olli Kunnas
p. 040 318 2556 sp olli.kunnas@kerava.fi
- maastomittaus
 

Kartoittaja
Niko Kuusela 
p. 040 318 2391 sp niko.kuusela@kerava.fi
- maastomittaus

Päivitetty 13.11.2017 klo 10:32