Paikkatietopalvelut

Käyntiosoite: Kultasepänkatu 7, 04250 Kerava
Postiosoite: PL 123, 04201 Kerava
Puhelinvaihde: 09 294 91
Sähköposti: mittauspalvelut@kerava.fi

Paikkatietojohtaja
Ossi Örn
p. 040 318 4047, sp. ossi.orn@kerava.fi
- kartta- ja paikkatietoasiat
- kiinteistörekisterin pitäjä
- koordinaatistot ja runkoverkot
 

Paikkatietoinsinööri
Timo Määttä
p. 040 318 2348, sp timo.maatta@kerava.fi
- rakennuspaikan laskennat ja osoitukset, sijaintikatselmukset

- rajannäytöt
- numeeristen kartta-aineistojen tilaus ja toimitus
- taso- ja korkeuskiintopisteet

 
Kiinteistörekisterinhoitaja
Heidi Selvam
p. 040 318 2330, sp heidi.selvam@kerava.fi
- kiinteistöjen rekisteröinti
- osoitetiedot
 
 

Paikkatietosuunnittelija
Jaana Janhunen
p. 040 318 2354, sp jaana.janhunen@kerava.fi

- kantakartan ylläpito
- paikkatiedon ylläpito

 

Paikkatietokäsittelijä
Maire Mononen
p. 040 318 2351, sp maire.mononen@kerava.fi
- karttatilaukset / tulosteet
- tontinvuokrauslaskutus
- tonttijakolaskennat


Paikkatietokäsittelijä
Niina Janhonen
p. 040 318 2353 sp niina.janhonen@kerava.fi
- karttatilaukset / tulosteet
- tonttijakolaskennat
 
 
Maanmittausinsinööri
Olli Kunnas
p. 040 318 2556 sp olli.kunnas@kerava.fi
- maastotöiden johto
- rajannäytöt ym. mittauspalvelut
 

Maanmittausteknikko
Pekka Uimonen
p. 040 318 4150, sp pekka.uimonen@kerava.fi
- maastomittaus


Kartoittaja
Mika Hakkarainen
p. 040 318 2397 sp mika.hakkarainen@kerava.fi
-maastomittaus
 

 Kartoittaja
Jetsoni Luotola 
p. 040 318 2714 sp jetsoni.luotola@kerava.fi
- maastomittaus

 

Päivitetty 05.09.2019 klo 11:05