Viestintä ja tapahtumat

Viestintä_ScanStockPhoto_image_1089956.jpg

Keravan kaupungin viestinnän tehtävänä on palvella kuntalaisia sekä tukea Keravan kaupungin organisaatiota ja sidosryhmiä viestintään liittyvissä asioissa. Kaupungin julkisuuskuvaan vaikutetaan teoilla ja viestinnällä. Hyvä toiminta vaatii tuekseen aina hyvää viestintää. Keravan kaupungin viestinnästä vastaa kaupunginjohtaja apunaan viestintäjohtaja.

Keravan kaupungin viestintä

Anni Pasuri
viestintäpäällikkö
puh. 040 318 2340
anni.pasuri@kerava.fi

Taina Tervo

viestintäsuunnittelija, sosiaali- ja terveyspalvelut

puh. 040 318 2312

taina.tervo@kerava.fi


Tuomas Kiuru

viestintäsuunnittelija, kasvatus- ja opetuspalvelut, vapaa-ajan ja hyvinvoinnin palvelut

puh. 040 318 2832

tuomas.kiuru@kerava.fi


Eija Rissanen

viestintäsuunnittelija, kaupunkitekniikka ja kaupunkikehitys

puh. 040 318 4125

eija.rissanen@kerava.fi 


Joni Salomaa

graafinen suunnittelija

puh. 040 318 4354

joni.salomaa@kerava.fi


Tapahtumat:

Mari Kronström

tapahtumatuottaja

puh. 040 318 2009

mari.kronstrom@kerava.fi

 

Salla Laiho
tapahtumatuottaja, kirjasto ja kulttuuri
puh. 040 318 2002
salla.laiho@kerava.fi


Päivitetty 17.06.2020 klo 11:56